פולקסוואגן

רכבים חדשים

volkswagen

יצרנית הרכב פולקסוואגן הוקמה, ע”י פרדיננד פורשה על מנת לייצר מכונית פשוטה אמינה וזולה שתתאים לכיסו של כל פועל ומכאן שמה: Volkswagen מכונית העם. היטלר דרש שהמכונית העממית תוכל להסיע 5 אנשים, להגיע למהירות של כ-100 קמ”ש, לצרוך לכל היותר 6 ליטר ל־100 ק”מ ובעיקר לעלות פחות מ־1,000 מארקים של הרייך. ב1936 הושקה החיפושית ועשרים שנה אחר כך, ב1957, נמכרה החיפושית השני מיליון. במשך השנים, רכשה פוקלסוואגן גם את מותג ‘אאודי’ וכיום נמצאת תחת קבוצת פולקסוואגן גם סקודה הצ’כית, סיאט הספרדית, והמכוניות האקזוטיות: בוגאטי, בנטלי ולמבורגיני. לפולקסוואגן מגוון דגמים בולטים: פולו הסופר מיני, בורה וגולף המשפחתיות, טוראן המיניוואן הקומפקטית, רכב המנהלים פאסאט, רכבי השטח טיגואן וטוארג וכמובן המסחריות: קאדי, טקנספורטר הוותיקה, ועוד ועוד
היבואן הרשמי של החברה בישראל הוא “צ’מפיון מוטורס”, שהוא היבואן גם של עוד שלוש חברות אירופאיות: סקודה, סיאט, ואאודי. עצם היותה חברה גרמנית, בכלל, ומקורותיה הנאצים, בפרט, העיבו על מכירותיה במדינת ישראל.
אמנם, יש לה מספר לקוחות רשמיים קבועים במדינה, ובכללם צה”ל, שמעניק מכונית חדשה מדגם החברה לכל אלוף בצבא. אך למשל, בשנת 2011, המפקד הנכנס של חיל האוויר, האלוף אמיר אשל, סירב לקבל מכונית מתוצרת החברה בגלל הסיבות הללו.