אושרה תוכנית למניעת שיכחת ילדים ברכב

אושרה תוכנית למניעת שיכחת ילדים ברכב
יוזמה חדשה. תינוק ברכב
צילום: pixabay.com

בקרוב תהיה חובה להתקין אמצעי התרעה טכנולוגי בכל רכב פרטי שבו יש מושבים לתינוקות

הוועדה לזכויות הילד בראשה אישרה היום (ד’) תוכנית חירום שנועדה להקטין את מספר המקרים של שיכחת ילדים ברכב. במסגרת התוכנית תהיה חובה להתקין אמצעי התרעה טכנולוגי בכל רכב פרטי שבו יש מושבים לתינוקות. התקנה תחול בשלב הראשון למשך שלוש שנים ובמערכת החינוך יתגייסו למיגור התופעה. בין השאר ייבנה בכל מסגרת חינוכית מודל לדיווח על אי הגעה של הילד לגן, הן מצד ההורים והן מצד הצוות החינוכי.

כמו כן, יופצו חוזרי בטיחות למניעת שכחת ילדים ברכב, של ארגון ‘בטרם לבטיחות ילדים’, דרך הגנים אל הורי הילדים. בנוסף, המועצה לבטיחות בדרכים תצא בקמפיין הסברתי נרחב ברדיו לכל המגזרים בישראל.

יוזמה חדשה. תינוק ברכב|צילום: pixabay.com
יוזמה חדשה. תינוק ברכב|צילום: pixabay.com

צעד נוסף של התוכנית יהיה באחריות משרד החקלאות, שיקדם את נושא ההסברה אל מול בני המיעוטים.

יו”ד הוועדה, ח”כ שאשא-ביטון: “מדובר ברשת ביטחון לשמירה על חיי ילדינו ורק בשילוב ידיים נצליח למנוע את האסון הבא. אין לי ספק כי התוכנית היא צעד משמעותי במניעת המוותר המיותר של פעוטות וילדים וקריסת משפחותיהם”.

שר הבריאות, יעקב ליצמן: “מול הנתונים המזעזעים – עלינו לקחת אחריות על ילדי ישראל ולהתייחס למגפת שכחת ילדים ברכב בפרט, ולהיפגעות ילדים בפרט – כאל עת חירום. זה לא יעלה על הדעת שילדים קטנים, טהורים ויקרים, ימצאו עצמם ללא פתרון מול אזלת יד שניתנת ומחויבת למניעה”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *