‘דלק מוטורס’ משיקה בישראל את ה’מיני קאבריו’ החדשה

‘דלק מוטורס’ משיקה בישראל את ה’מיני קאבריו’ החדשה
ההשקה הרשמית צפויה להיערך במסגרת MINI CABRIO SUMMER FESTIVAL בלייב פארק ראשל"צ ב-9 ליוני הקרוב. מיני קאבריו החדשה
צילום: יח"צ

ההשקה הרשמית של ה’מיני קאבריו’ החדשה צפויה להיערך במסגרת MINI CABRIO SUMMER FESTIVAL בלייב פארק ראשל”צ ב-9 ליוני הקרוב

מחברת ‘דלק מוטורס’ נמסר כי בעלי MINI ייהנו מזוג כרטיסים חינם למופע.

ב- MINI CABRIO החדשה תיהנו מעיצוב חיצוני שאינו מותיר מקום לטעויות. יש בה איזון עדין בין אלגנטיות ברמה הגבוהה ביותר לבין אווירה ספורטיבית בפרופורציות אופייניות עם משטחים מחוטבים בעצמה וצללית דינמית ומוארכת, המעניקים פרשנות עכשווית למאפייני העיצוב הקלאסיים של MINI. כמו גם, פנסים ראשיים עגולים ופנסים אחוריים עם מסגרות כרום, מסגרת היקפית שחורה למרכב, מבחר עשיר של צבעים חיצוניים ובכלל זה הצבע המטאלי Caribbean Aqua שמוצג כאן לראשונה ועוד.

העיצוב הפנימי האופייני עם סביבת נהג במבנה אופקי, קווי מתאר מעוגלים או אליפטיים לצגים, לפתחי האוורור ולעיטורים בחיפויי הדלתות וכן שילובים איכותיים של צבעים וחומרים; התפיסה של התצוגה וההפעלה כוללת לוח מחוונים על עמוד ההגה, מחוון מרכזי עם תפקודים חדשים, תצוגות בטכנולוגיית LED ולחצן START/STOP אדום.

בנוסף, תמצאו בה, גג רך איכותי מבד עם מנגנון חשמלי מלא לפתיחה וסגירה וכן תפקוד של “חלון שמש” פתיחה וסגירה של הגג וחלונות הצד מתבצעת בתוך 18 שניות, גם בנסיעה במהירות של עד 30 קמ”ש באמצעות מנוע חשמלי חדש ושקט להפליא. הגג הרך מוצע גם עם גרפיקה ארוגה ייחודית של Union Jack; מנגנון הגנה נסתר אשר נשלף באופן אוטומטי בשעת הצורך, מהווה רכיב מיוחד לגרסת Convertible במסגרת תפיסת הבטיחות המשולבת של MINI.

מבחינת מידותיה, הרי שבהשוואה לדגם הקודם, האורך של MINI Convertible החדשה גדל ב-98 מ”מ, הרוחב ב-44 מ”מ והגובה במ”מ אחד; רוחק הסרנים הוגדל (תוספת של 28 מ”מ); וגם מפשק הגלגלים הורחב (תוספת של 42 מ”מ מלפנים ו-34 מ”מ מאחור); מרחב נוח ואופטימלי בכל ארבעת מקומות הישיבה; מושבים קדמיים חדשים עם טווח כוונון גדול יותר; כניסה נוחה יותר לנוסעים מאחור; תמיכה צדית אופטימלית ועיצוב מודגש של מושבים נפרדים מאחור; קיבול תא המטען הוגדל בכ-25 אחוזים וכעת הוא עומד על 215 ליטר כשהגג סגור ו-160 ליטר כשהגג פתוח; הציוד הסטנדרטי כולל מנגנון משופר להובלה של פריטי מטען ארוכים ותפקוד Easy Load.

בכל הקשור למערכת ההינע, הרי שבמכוניות יש הנעה קדמית המשולבת עם תיבת הילוכים אוטומטית Steptronic בעלת 6 הילוכים כסטנדרט, תיבת הילוכים ידנית בעלת 6 הילוכים אופציונלית.

ב-MINI Cooper S Convertible תיבת הילוכים “Sport” אוטומטית Steptronic בעלת 6 הילוכים עם פקדי העברת הילוכים מגלגל ההגה; בשני הדגמים שימוש נרחב בטכנולוגיות MINIMALISM של MINI אשר מטרתה להביא לצריכת דלק ופליטת מזהמים נמוכה, דוגמת מערכת start/stop לדימום מנוע ומצב נהיגה Green לחיסכון בדלק.

כמו כן, בסדרת המכוניות, דגמים עם מנועי בנזין שונים:

1. MINI Cooper S Convertible: מנוע בנזין בעל 4 צילינדרים בטכנולוגיית TwinPower Turbo של MINI (מגדש טורבו, הזרקה ישירה, בקרת שסתומים משתנה ברציפות, בקרה משתנה על גל הזיזים),
נפח מנוע: 1,998 סמ”ק, הספק: 192 כ”ס ב-5,000 – 6,000 סל”ד
מומנט מרבי: 28.6 קג”מ ב-1,250 – 4,000 סל”ד (30.6 קג”מ עם גידוש יתר), האצה (מ-0ל-100 קמ”ש): 7.2 שניות (עם תיבת הילוכים אוטומטית: 7.1 שניות), מהירות מרבית: 230 קמ”ש (228 קמ”ש),
צריכת דלק ממוצעת*: 6.1 – 6.0 ליטר (5.8 – 5.6 ליטר) ל-100 ק”מ,
פליטת CO2*: 142 – 139 ג’/ק”מ (134 – 131 ג’/ק”מ), תקן פליטה: EU6.

2. MINI Cooper Convertible: מנוע בנזין בעל 3 צילינדרים בטכנולוגיית TwinPower Turbo של MINI (מגדש טורבו, הזרקה ישירה, בקרת שסתומים משתנה ברציפות, בקרה משתנה על גל הזיזים),
נפח מנוע: 1,499 סמ”ק, הספק: 136 כ”ס ב-4,400 סל”ד
מומנט מרבי: 22.4 קג”מ ב-1,250 סל”ד (23.5 קג”מ עם גידוש יתר),
האצה (מ-0ל-100 קמ”ש): 8.8 שניות (עם תיבת הילוכים אוטומטית: 8.7 שניות), מהירות מרבית: 208 קמ”ש (206 קמ”ש),
צריכת דלק ממוצעת*: 5.1 – 4.9 ליטר (5.3 – 5.1 ליטר) ל-100 ק”מ,
פליטת CO2*: 118 – 114 ג’/ק”מ (123 – 119 ג’/ק”מ), תקן פליטה: EU6.

תחושה טיפוסית ל-MINI היא של נהיגה במכונית קרטינג, הודות לטכנולוגיית מתלים עם כוונון ייחודי לדגם, מפשק גלגלים רחב ורוחק סרנים ארוך; סרן קדמי עם תמוכה בעלת חיבור יחיד וסרן אחורי מרובה חיבורים, בעלי קשיחות גבוהה יותר ומשקל נמוך יותר; הגה כוח Servotronic עם סיוע תלוי מהירות ומערכת בקרת יציבות דינמית (DSC) הכוללת בקרת אחיזה דינמית (DTC) ובקרה אלקטרונית של נעילת הדיפרנציאל כציוד סטנדרטי (EDLC); MINI Cooper S Convertible מצוידת גם במערכת Performance Control המחלקת את כוח המנוע בין זוג הגלגלים הקדמיים בשעת סיבוב. מתלי ספורט ומתלים אדפטיביים מוצעים כאופציה.

מערכת מצבי הנהיגה של MINI (MINI Driving Modes) מוצעת כסטנדרט בישראל ומאפשרת להתאים את התנהגות מכלולי הרכב לאופי הנסיעה הנבחר. בעזרת כפתור סיבובי בבסיסה של ידית תיבת ההילוכים ניתן לבחור בתכניות MID, SPORT או GREEN; כך ניתן להשפיע על רגישות דוושת הגז, קשיחות מערכת ההיגוי ודינמיקת שילוב ההילוכים של תיבת ההילוכים האוטומטית. תכנית GREEN כוללת מצב “גלישה” בו חטיבת הכוח מתנתקת במהלך הנסיעה לחיסכון נוסף בדלק.

הדגמים בולטים במבנה המרכב הקשיח במיוחד עם רכיבי חיזוק ספציפיים לדגם – לתגובה זריזה יותר בנהיגה ולהגנה מרבית על הנוסעים; ערכה מלאה של אמצעי בטיחות כציוד סטנדרטי ובכלל זה כריות אוויר קדמיות, כריות אוויר להגנת הראש והחזה המובנות בגב המושבים, חגורות בטיחות אוטומטיות בעלות 3 נקודות עיגון בכל מקומות הישיבה, תושבות ISOFIX להתקנה של מושבי בטיחות לילדים במושב הנוסע הקדמי ומאחור, תצוגת לחץ ניפוח של הצמיגים ומכסה תא מנוע אקטיבי להגנה אופטימלית על הולכי רגל; בקרה לפי הצורך של מערכות הריסון והמנגנון להגנה במקרה של התהפכות באמצעות היחידה האלקטרונית המרכזית של מערכות הבטיחות.
אבזור

ב’דלק מוטורס’ הבטיחו היום (ב’) כי בישראל יצויידו כל דגמי ה-MINI Convertible באבזור מתקדם הכולל תפקודים דוגמת: הפעלה אוטומטית של הגג הרך, בקרת אקלים מפוצלת, חיישני גשם עם בקרה אוטומטית על פנסי החזית, בקרת שיוט, חיישני נסיעה לאחור, קיפול חשמלי של מראות הצד, מערכת שמע מסוג MINI Visual Boost עם מסך 6.5″, בקר פיקוד ראשי MINI Controller,ושקע USB.

אבזור סטנדרטי נוסף וייחודי ל-MINI היא חבילת MINI Excitement הכוללת תאורה פנימית ותאורת אווירה בטכנולוגיית LED, כמו גם הקרנה חדשנית של לוגו MINI מהמראה החיצונית בצד הנהג בפתיחת הרכב וסגירתו.

כל זאת כאשר, דגמי MINI Cooper S Convertible יכללו אבזור מתקדם נוסף כגון:
פנסים ראשיים בטכנולוגיית LED עם תאורת נסיעה ביום בטכנולוגיית LED, ופנסי ערפל בטכנולוגיית LED, מושבי ספורט מחוממים, ריפודי עור יוקרתיים, קו צבע פנימי ייחודי לבחירת הלקוח וחישוקי סגסוגת קלה 17″.

ההשקה הרשמית צפויה להיערך במסגרת MINI CABRIO SUMMER FESTIVAL בלייב פארק ראשל"צ ב-9 ליוני הקרוב. מיני קאבריו החדשה | צילום: יח"צ
ההשקה הרשמית צפויה להיערך במסגרת MINI CABRIO SUMMER FESTIVAL בלייב פארק ראשל”צ ב-9 ליוני הקרוב. מיני קאבריו החדשה | צילום: יח”צ

כיאה לכל דגמי MINI, גם דגם ה-Convertible מציע מבחר עשיר של אופציות להתאמה אישית של העיצוב הפנימי והחיצוני באמצעות מבחר גדול של עיצובים גרפיים למראות החיצוניות, פסים על מכסה תא המנוע, ריפודי מושבים, משטחי פנים וערכות Color Lines, כמו גם אביזרים ייחודיים של MINI Yours ו-John Cooper Works.

אבזור סטנדרטי נוסף בדגם ה-MINI Convertible הוא מאפיין MINI CONNECTED.

MINI CONNECTED הוא מערך מקיף, ייחודי בקבוצה זו של מכוניות, לבידור ומידע ברכב אשר מציע מגוון רחב של תפקודים הניתנים לשילוב ברכב באמצעות הסמארטפון. המערך כולל תפקודים ייחודיים של MINI דוגמת Mission Control, Dynamic Music, Driving Excitement ו-MINIMALISM Analyser. שירותים מקוונים לשימוש ברשתות חברתיות דוגמת Twitter, foursquare ו-Glympse, קליטה של עדכוני RSS ותכני בידור דוגמת Spotify, GoPro, AUPEO!, Stitcher, Deezer, Audible, Napster/Rhapsody ו-TuneIn ועוד.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *