למכירה: הטרקטור של אריאל שרון

למכירה: הטרקטור של אריאל שרון
יותר זול מהסכו"ם של בן גוריון. הטרקטור של שרון
צילום: אתר אי.ביי

הטרקטור העתיק יוצא למכירה פומבית באתר eBay

ניר סדן מקיבוץ יעלה מציע למכירה תמורת 20 אלף דולר את הטרקטור הראשון של ראש הממשלה המנוח אריאל שרון. המכירה הפומבית מתקיימת באתר eBay והסכום הנדרש הוא התחלתי ועשוי אף לעלות.

יותר זול מהסכו"ם של בן גוריון. הטרקטור של שרון|צילום: אתר אי.ביי
יותר זול מהסכו”ם של בן גוריון. הטרקטור של שרון|צילום: אתר אי.ביי

הטרקטור מסוג “McCormick” שימש את ראש ממשלת ישראל לשעבר, אריאל שרון, בין השנים 1968-1974, בעבודתו בחוות השקמים, מקום מגוריו. לימים, כאשר נוכח שרון כי הטרקטור גדול ומהיר מדי לצרכיו, החליט למכרו ובשנת 1974 הועבר לבעלותו של חקלאי צ׳רקסי בשם קורקוס. בשנת 1990 הוצע הטרקטור למכירה פעם נוספת ונרכש על ידי ניר סדן, בעליו הנוכחי.

סדן: “כבוד הוא לי להיות חלק מן השרשרת אשר משמרת את מורשתו של איש יקר וגדול זה אשר תרם כה רבות למדינת ישראל. בחרתי להציע את הטרקטור במכירה פומבית ב-eBay משום שהיא מאפשרת להגיע למספר עצום של אנשים, כך שהטרקטור יגיע לידיים טובות”.

בשנת 2008, בזמן תקופת כהונתו כראש ממשלת ישראל, הוזמן שרון, רוה”מ דאז, להשתתף בטקס הנחת אבן הפינה של הישוב נירית, שבגלבוע. ניר סדן, שהתגורר בסמוך ושמע על הטקס המתוכנן, דאג לכלול את הטרקטור בתערוכת הטרקטורים שהוצגה בטקס. עם תחילת האירוע ומיד כשעלה שרון לבמה, זיהה את הטרקטור ובדבריו כינה אותו “חברו הראשון”.

אין זו הפעם הראשונה שנמכר ב-eBay פריט אספנות נדיר של אישי ציבור: בשנת 2014 נמכר במכירה פומבית ב-eBay סט סכו”ם 170 חלקים של בן גוריון ב- 40 אלף דולר.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *