המזראטי קווטרופורטה מתחדשת

המזראטי קווטרופורטה מתחדשת
לראשונה בקווטרופורטה מוצעת גם חבילת בטיחות מתקדמת בשם Driver Assistance Package. הקווטרופרטה GranSport החדשה
צילום: יח"צ


המזראטי קווטרופורטה מציגה עיצוב חיצוני משודרג, שיפור באיכות תא הנוסעים וטכנולוגיות מתקדמות נוספות. המכונית צפויה להגיע לישראל לקראת סוף השנה. מחירה ייוותר ללא שינוי: 949,000 ש”ח

אחרי שלוש וחצי שנים של הצלחה חסרת תקדים בשווקים הבינלאומיים, הקווטרופורטה עברה שינוי עיצובי המדגיש את האלגנטיות של הדגם, בלי לשנות את העיצוב הכה-מזוהה עם מזראטי.

העיצוב החיצוני של הקווטרופורטה המחודשת, מזוהה על ידי פגוש קדמי ואחורי בעיצוב חדש עם גימורים בצבע שחור מט.

הגריל הקדמי, אף הוא בולט יותר עם חזות מרשימה יותר ועם פסי כרום אנכיים היוצרים ניגוד עם עיצוב האף בהשראת כריש (Shark Nose Effect).

בין שאר ההבדלים החיצוניים, ניתן למנות את חצאיות הצד בשחור מט ומראות צד חדשות, אשר עוצבו מחדש כדי להכיל טכנולוגיות חדשות.

בהשראת הלבנטה, גם בקווטרופורטה הוצג מנגנון תריס אוויר (Air Shutter) מבוקר חשמלית בין הגריל הקדמי לרדיאטור של הרכב. תריס האוויר מספק שליטה אופטימלית על טמפרטורת נוזלי המנוע וביחד עם עיצוב הפגושים החדשים, מסילות האוויר ותחתית הרכב השטוחה, היעילות האווירודינמית של הרכב שופרה ב-10%.

לטענת החברה, השיפורים והשינויים הפנימיים בקווטרופורטה הוצגו על מנת להעשיר את חווית הנהיגה ברכב על ידי הדגשת הרכיבים הפונקציונליים בלבד. ניתן לראות זאת בשילוב הנקי בין התעלה המרכזית העשויה מעץ, דרך פקדי בקרת האקלים ועד מסך המולטימדיה המרכזי.

כך, המסך המרכזי שודרג למסך בגודל 8.4 אינץ’ משופר בטכנולוגיית מגע קיבולי (Capacitive) עם פונקציית מולטי טאץ’. אזור הקונסולה המרכזית מורכב כעת, מאלמנט אחד המשלב מסך מגע, בקרת אקלים חדשה ומגירת אחסון בעיצוב נקי ואחיד המדגיש את הנפח של חלל תא הנוסעים.

גם אזור הקונסולה התחתון והתעלה המרכזית עוצבו מחדש אף הם וכוללים חוגה רוטורית חדשה לשליטה על ווליום ותפעול המסך, מחזיקי כוסות עם מכסה חדש ותא לטלפון.

הגישה העיצובית לאלמנטים הללו מאפשרת עיצוב מינימליסטי ונקי למרכז הדשבורד. מערכת המולטימדיה החדשה יכולה להתממשק באופן חלק ונוח גם לבעלי אייפון וגם לבעלי אנדרואיד עם שילובם של Apple CarPlay ו- Android Auto.

לראשונה בקווטרופורטה מוצעת גם חבילת בטיחות מתקדמת בשם Driver Assistance Package.

החבילה כוללת בקרת שיוט אדפטיבית עם פונקציית שיוט ועצירה בפקק, אזהרת סטייה מנתיב, התרעה על אי שמירת מרחק עם תגבור בלימה משודרג ובלימה אוטונומית חלקית במקרי חירום. כמו כן מוצעות מצלמות חנייה 360 מעלות כחלק מהחבילה המשודרגת (Driver Assistance Package Plus).

כל דגמי הקווטרופורטה ישווקו מעכשיו עם חיישן איכות אוויר, מערכת שמדרגת באופן משמעותי את רמות הנוחות ליושבי הרכב. המערכת משלבת בין חיישן חכם לזיהוי איכות וזיהום האוויר ומחשבת את רמות הזיהום החיצוניות למניעת כניסת זיהום אוויר וגזים רעילים לחלל הרכב.

בתחום המנועים – הקווטרופורטה מציעה היצע מנועים רחב כשפסגת ההיצע נותרה גרסת הקווטרופורטה GTS המונעת על ידי מנוע מתוצרת פרארי בנפח 3.8 ליטר, V8 עם שני מגדשי טורבו המספק 530 כ”ס ו-71 קג”מ מומנט מרבי ומאיצה מאפס למאה קמ”ש בתוך 4.7 שניות בלבד למהירות מירבית של 310 קמ”ש.

הקווטרופורטה מוצעת בנוסף עם מנוע 3.0 ליטר V6, עם שני מגדשי הטורבו, המיוצר אף הוא על ידי פרארי ומייצר 410 כ”ס בשילוב עם הנעה אחורית (S) או הנעה כפולה חכמה (SQ4).

המנוע החזק בקטגוריה מספק 55 קג”מ ומהירות מרבית של 286 קמ”ש, כאשר התאוצה למאה קמ”ש לוקחת 4.9 שניות קצרות בגרסת ההנעה הכפולה ו-5.1 בגרסת ההנעה האחורית.

בבסיס ההיצע של הקווטרופורטה ניצבת מכונית הדיזל, עם מנוע 3.0 ליטר V6 טורבו שמספק 275 כ”ס ומומנט גבוה של 60 קג”מ המאפשר מהירות מירבית של 252 קמ”ש וזינוק מאפס למאה קמ”ש ב- 6.4 שניות בלבד.

כל גרסאות הקווטרופורטה מצוידות בתיבת הילוכים אוטומטית חדשנית עם 8 הילוכים מתוצרת ZF וכן בבולמים אדפטיביים Skyhook. עם חלוקת משקל אופטימלית של 50/50 ושימוש נרחב באלומיניום בשלדה הרכב, מרכב ומתלים – ביצועי הרכב, התנהגות כביש והנוחות הן ברמה הגבוהה ביותר.

רמת הגימור החיצוני מתבטאת בפגושים שונים עם חזית יוקרתית ומרשימה, עם אלמנט גשר צף (Floating Bridge), ומעוטר בפרטי כרום עם עיצוב חדש ונקי לחצאיות בצד וכן לפגוש האחורי בתוספת ספוילר עדין. חישוקי 20 אינץ’ וקליפרים בצבע שחור משלימים את המראה החיצוני היוקרתי.

בתוך תא הנוסעים, התגלמות היוקרה ניצבת בדמות חבילת עיצוב של בית האופנה זנייה (Ermenegildo Zegna) ניכרת בתא הנוסעים. שימוש בבד משי זנייה (החברה היחידה בתחום הרכב שעושה שימוש במשי) במושבים, על הדלתות, תקרת הרכב וסוככי השמש. העיצוב היוקרתי משתלב היטב עם אביזרי הנוחות הרבים ברכב ביניהם- כיוון דוושות חשמלי, וילונות אחוריים חשמליים, בקרת אקלים 4 אזורים ומשובים חשמליים לכל הנוסעים.

לראשונה בקווטרופורטה מוצעת גם חבילת בטיחות מתקדמת בשם Driver Assistance Package. הקווטרופרטה GranSport החדשה |צילום: יח"צ
לראשונה בקווטרופורטה מוצעת גם חבילת בטיחות מתקדמת בשם Driver Assistance Package. הקווטרופרטה GranSport החדשה |צילום: יח”צ

ה-GranSport מדגישה את האופי הספורטיבי של הקווטרופורטה בדרך של העצמת המראה האגרסיבי של הדגם. דגשים עיצוביים חיצוניים ופנימיים מיוחדים משקפים את מסורת המרוצים האגדית של מזראטי.

בחזית הקווטרופורטה GranSport, הצורה המיוחדת של כונסי האוויר הקדמיים והצדיים משפרים את קירור מרכיבי הרכב תוך הפגנת עיצוב קדמי אגרסיבי. מאחורה, החיבור בין גוף הרכב לצדיו מושך תשומת לב גדולה יותר לכיוון 4 יציאות האגזוז, כאשר ספוילר שחור עדין משלים את המראה.

הקווטרופורטה GranSport תצויד בחישוקי 21 אינץ’ טיטאנו (Titano), גימורי אלמנטים בשחור מבריק בפגושים, קליפרים אדומים וצביעה כחולה לסמלי הרכב- בחזית, בצדי הרכב ובקאפות לגלגלים. כאופציה, ניתן להזמין את הגריל הקדמי של הרכב בצבע שחור מבריק.

בתא הנוסעים של ה-GranSport, המושבים הקדמיים והאחוריים עוצבו מחדש בצורה ספורטיבית יותר, עם תמיכה צידית לשיפור הנוחות והתחושה בנהיגה ספורטיבית. הגה ספורט חדש עם אופציה לגימור עור או עור משולב סיב פחמן יוצר חתימה ייחודית לרכב.

בזכות גימור עץ פיאנו שחור, מושבי ספורט חדשים, הגה ספורט עם מנופי החלפת הילוכים מאלומיניום וכן דוושות ספורט מפלדת אל-חלד, תא הנוסעים של ה – GranSport מציע חוויה ספורטיבית אמיתית.

המכונית צפויה להגיע לישראל לקראת סוף השנה.

החברה מסרה כי מחירה ייוותר ללא שינוי: 949,000 ש”ח.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *