המכוניות החשמליות של BMW מגיעות לישראל

המכוניות החשמליות של BMW מגיעות לישראל
החל מ-249 אלף שקל. רכב חשמלי של BMW
צילום: יח"צ

הדגמים החדשים יוצגו באירוע השקה שיתקיים באולמות התצוגה ב 18-11 בנובמבר

“BMW i” היא סדרה חדשה של רכבים חשמליים, שייצר מותג-העל הגרמני ותשווק בישראל דלק מוטורס. הדגמים החדשים יוצגו לראשונה לקהל הרחב במסגרת אירוע השקה שיתקיים באולמות התצוגה ב 18-11 בנובמבר. בין היתר הסדרה כוללת את BMW i3 מכונית עירונית שאינה פולטת מזהמים כלל ו-BMW i8 – מכונית הספורט המתקדמת ביותר.

ברכבים אלה כל רכיבי השלדה ומערכות ההינע, כמו גם הסוללה, מותקנים בצורה מאובטחת לחלוטין במודול ההינע (Drive Module). לראשונה ברכב מייצור סדרתי, תא הנוסעים מיוצר במלואו מקרבון בחוזק גבוה (סיבי פחמן). סיבי הפחמן דקים פי עשר משערה של אדם.

החל מ-249 אלף שקל. רכב חשמלי של BMW|צילום: יח"צ
החל מ-249 אלף שקל. רכב חשמלי של BMW|צילום: יח”צ

הם חזקים במיוחד אבל משקלם הוא מחצית בלבד ממשקל הפלדה. המשמעות היא בטיחות גבוהה יותר, משקל נמוך יותר וזריזות רבה יותר בדרך. אגב, 95% מהחומרים המשולבים ב-BMW i3 הם ברי מיחזור. אפשר, למשל, להחזיר סיבי פחמן עודפים לתהליך הייצור או למחזר אותם במקומות אחרים. גם את מרכיבי הסוללה אפשר למחזר כאמצעי ביניים לאגירה בתחנות כוח שפועלות באנרגיית השמש או הרוח.

את הרכב ניתן לטעון בבית, בצורה נוחה, באמצעות עמדת טעינה ביתית, אשר תסופק ותותקן בישראל ע”י חברת Gnrgy ללא חיוב ללקוח. בנוסף, תהיה טעינה ציבורית בעמדות טעינה ציבוריות של חברת Gnrgy הפרוסות ברחבי הארץ.

דגמי BMW i3 יכללו אבזור של חישוקי 19”, מראות צד בצבע שחור מבריק עם חיישן נגד סנוור וקיפול חשמלי, מערכת עזר לחנייה (Park Assist) הכוללת חיישנים היקפיים, מצלמת נסיעה לאחור ומערכת חנייה אוטונומית לחלוטין בלחיצת כפתור.

מערכת ניווט Navigation Professional של הרכב כוללת מסך 10.25” וחבילת הבטיחות Driving Assistant Plus כוללת התראה בפני התנגשות וסיוע בבלימת חירום, הכוללת בקרת שיוט אדפטיבית עם שמירת מרחק מלאה ועצירה מלאה של הרכב. המחיר הוא 249 אלף שקל. מכונית הספורט BMW i8 תעלה 780 אלף שקל.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *