חזון הניידות העתידית של BMW

חזון הניידות העתידית של BMW

ההצצה אל הדגמים החדשים שלה BMW מגלה חזון של מכוניות חשמליות ושירותי ניידות, עיצוב מעורר השראה ותפיסה חדשה של יוקרה שהקיימות היא אחת מאבני היסוד של החברה

דלק מוטורס, יבואנית BMW בישראל השיקה את המותג i .BMW השקה זו מבשרת על עידן חדש של הנאה מנהיגה. מעבר לדגמי BMW i הייחודיים יושקו גם גרסאות ה-(PHEV) Plug-in-hybrid החדשות של המותג.
הדגמים החדשים יוצגו לראשונה לקהל הרחב במסגרת אירוע השקה שיתקיים באולמות התצוגה ב 18-11 בנובמבר.

ברק כהן, מנהל חטיבת BMW בדלק מוטורס אמר בפתח ההשקה “אנו גאים להשיק היום בישראל את חזון הניידות העתידית של BMW : BMW i8, BMW i3 ,BMW330e ו BMW X5 xDrive40e

BMW I 8 | צילום מתוך ויקפדיה
BMW I 8 | צילום מתוך ויקפדיה


BMW i

BMW i הוא מותג המשקף את החזון של BMW לניידות עתידית, המשלבת בין מותג הנהיגה המוביל בעולם והחתירה לקיימות.
הוא מציג חזון של מכוניות חשמליות ושירותי ניידות, עיצוב מעורר השראה ותפיסה חדשה של יוקרה שהקיימות היא אחת מאבני היסוד שלה. המכוניות החדשניות שפותחו במסגרת חזון זה מלהיבות במיוחד: BMW i3 החשמלית המלאה, מכונית עירונית שאינה פולטת מזהמים כלל לסביבה המקומית ומתוכננת לקיימות מקיפה, ו-BMW i8 – מכונית
הספורט המתקדמת ביותר.

i3 BMWו-BMW i8 הן חלוצות של עידן חדש שבו המנועים מפתחים את העצמה שלהם בדממה כמעט מוחלטת. פתאום אפשר לחוות את הדינמיות בערים בצורה רגועה לחלוטין. זאת מפני ש-BMW i תכננה את הניידות החשמלית בצורה חדשה, עקבית ובת קיימא:

מבנה Lifedrive
BMW LifeDrive היא ארכיטקטורת הרכב הראשונה שתוכננה במיוחד לניידות חשמלית. כל רכיבי השלדה ומערכות ההינע, כמו גם הסוללה, מותקנים בצורה מאובטחת לחלוטין במודול ההינע (Drive Module). כתוצאה מכך, מודול החיים (Life Module), יכול לשמש בצורה מלאה כחלל חיים שימושי. לראשונה ברכב מייצור סדרתי, תא הנוסעים מיוצר במלואו מקרבון בחוזק גבוה (סיבי פחמן). סיבי הפחמן דקים פי עשר משערה של אדם. הם חזקים במיוחד אבל משקלם הוא מחצית בלבד ממשקל הפלדה. המשמעות היא בטיחות גבוהה יותר, משקל נמוך יותר וזריזות רבה יותר בדרך.

BMW i3

BMW i3 היא המכונית החשמלית של BMW. היא חשמלית מלידה תחת הקונספט
Born Electric. היא הדגם הראשון בעולם מיצור סדרתי שהוגדר כמכונית בת קיימא בכל השלבים, מהפיתוח של המכונית ועד לייצור ולשימוש היומיומי. כמכונית חשמלית היא אינה פולטת שום זיהום בשימוש צרכני יומיומי.
אבל BMW i3 אינה רק מכונית ירוקה. בזכות מערכת ההינע החדשנית eDrive BMW ניתן לחוות הנאה טהורה מנהיגה במכונית חשמלית. הודות לזריזות ולכושר
ההאצה שלה 7.3 שניות בלבד מ 0-100 קמ”ש היא בראש ובראשונה מספקת חוויית נהיגה יוצאת דופן. ההספק של המנוע החשמלי הוא 170 כ”ס, מומנט מיידי 25.5 קג”מ והמהירות המקסימלית 150 קמ”ש.
ל BMW i3 עם סוללת 94 Ah המשווקת בישראל טווח נסיעה מעשי של עד 200 ק”מ בנסיעה בכוחו של המנוע החשמלי. ע”פ נתוני יצרן טווח הנסיעה החשמלי הוא 300 ק”מ.

BMW i3 קובעת אמות מידה חדשות גם בכל הקשור ליעילות וחיסכון: צריכת החשמל של BMW i3 היא חסכונית במיוחד – 12.6 קוו”ט-שעה בלבד ל-100 ק”מ.

העיצוב של BMW i3 חדשני ומעורר השראה ועל כך זכה בפרסים יוקרתיים בינלאומיים דוגמת פרס iF gold לעיצוב מוצר, פרס מכונית השנה הירוקה ועוד.
מידות: אורך 3.99 מ’, רוחב 1.77 מ’, גובה 1.58 מ’ ,בסיס גלגלים 2.57 מ’. נפח תא מטען 260 ליטר.

BMW i3
BMW i3


BMW i8

BMW i8 היא ההוכחה כי ניתן לשלב את חזון הניידות העתידית ואת תפיסת הקיימות, יחד עם ה DNA של BMW.
כמכונית היברידית נטענת עם שקע טעינה חיצוני, BMW i8 משלבת בין ביצועים של מכונית ספורט לבין צריכת דלק של מכונית קומפקטית. העיצוב, האווירודינמיות והסגנון בכל פרט מוכיחים שדרך חיים בת קיימא אינה מחייבת הקרבה והתפשרות.
בזכות טכנולוגיית ה PLUG-IN HYBRID החדשנית המשלבת מנוע בנזין TwinPower Turbo 1.5 ליטר המספק 231 כ”ס עם מנוע חשמלי עוצמתי המספק 131 כ”ס נהנים מביצועיים ייחודיים המספקים תאוצה ל100 קמ”ש תוך 4.4 שניות ,מהירות מרבית של 250 קמ”ש והספק משולב של 362 כ”ס.

BMW i Performance

מעבר לדגמי BMW i הייחודיים דלק מוטורס משיקה היום את גרסאות ה Plug-in-hybrid בדגמי הליבה של המותג.
דגמי Performance i הם דור חדש של מכוניות היברידיות נטענות המשלבות את מיטב טכנולוגיית ה-EfficientDynamics המוכרת והמוערכת של BMW, לרבות מנועי ה- TwinPower Turbo המוגדשים יחד עם יחידת הנעה חשמלית. יחד הם מספקים ביצועים מעולים, טווח נסיעה חשמלי של עשרות ק”מ וחיסכון משמעותי בצריכת הדלק ופליטת מזהמים.

BMW 330e

סידרה 3 היוותה מאז ומתמיד את עמוד השדרה של המותג ברחבי העולם.
דגם BMW 330e הוא שילוב ייחודי של קיימות, חוויית נהיגה עוצמתית וטכנולוגיה מתקדמת – היוצרים חבילה חסרת תחרות בקטגוריית הספורט סדאן היוקרתיות. נתונים טכניים:
מנוע בנזין 2.0L ליטר ממשפחת מנועי ה-TwinPower Turbo (הלקוח מדגם ה-BMW 320i), המספק 184 כ”ס, בשילוב עם מנוע חשמלי עם הספק של 88 כ”ס , הספק משולב 252 כ”ס. טווח נסיעה חשמלי – 40 ק”מ. תאוצה 0 ל 100 קמ”ש תוך 6.1 שניות.
מהירות מקסימלית בנסיעה חשמלית בלבד – 120 קמ”ש, ומשולב 225 קמ”ש.
תצרוכת דלק משולבת של עד 50 ק”מ לליטר! פליטת CO2 47 גרם.

מעבר לצד הירוק והחיסכון בדלק, יתרון גדול נוסף עבור הלקוחות הוא מוטיב ה- Value for money היות ודגם זה מאובזר בצורה ייחודית.
רמת האבזור בדגם זה מבוססת על רמת האבזור הגבוהה (Luxury) של דגם הבנזין המקביל לה – BMW 330i. רמת אבזור עשירה זו כוללת בין היתר: פנסי LED מלאים, חבילת בטיחות Driving Assistant, מושבי ספורט, חלון גג, מושבי עור, כוונון מושבים חשמלי ועוד , רמת האבזור בדגם ה-BMW 330e, עונה לשם Exclusive והיא כוללת את כל האבזור הקיים בדגם ה-Luxury ואבזור ייחודי נוסף הכולל : בקרת שיוט אדפטיבית עם שמירת מרחק ועצירה מלאה של הרכב, מערכת להתראת רכב בשטח מת, מסך iDrive רחב בגודל 8.8’’ כולל מקלט טלוויזיה מקורי, חימום/קירור תא הנוסעים מראש (Pre-Conditioning) ותאורת פנים ייחודית בגוון BMW i Blue.

BMW X5 xDrive40e

לפני כשני עשורים הוכיחה BMW שניתן להישאר נאמנים לחוויית הנהיגה גם כאשר מייצרים SUV. עתה מוכיחה BMW שאפשר לשלב הנאה זו גם בגרסה היברידית נטענת.
עם מנוע בנזין 2.0 ליטר משולב במנוע חשמלי, דגם ה xDrive40e של X5 מניב הספק של 313 כ”ס. צריכת הדלק 29.5 ק”מ לליטר ופליטת CO2 78 גרם. תאוצה מ 0 ל 100 קמ”ש ב 6.8 שניות. בדגם זה המנוע החשמלי מספק טווח נסיעה העומד על 31 ק”מ ומהירות המירבית החשמלית היא 120 קמ”ש.

the-new-bmw-x5-xdriv.
the-new-bmw-x5-xdriv.

דגם ה-BMW X5 xDrive40e יוצא בישראל ב-2 רמות אבזור: Executive ו-Exclusive. דגם ה-Executive מבוסס על רמת האבזור המקבילה בדגמי הבנזין/דיזל BMW X5 35i/30d, העונה לאותו השם וכוללת: מושבים חשמליים, ריפודי עור, חלון שמש פנורמי ,פנסי קסנון ותאורת יום LED , מסך צבעוני 10.25’’, מערכת שמע HiFi עם 9 רמקולים , חבילת בטיחות Driving Assistant ( סטייה מנתיב, סיוע בבלימת חירום והתרעת התנגשות עירונית ) ועוד. לכל אילו מוסיפה הגרסה ההיברידית הנטענת – מערכת ניווט מקוריתNavigation professional , מתלי Comfort אדפטיביים הכוללים מתלי אויר אחוריים, חימום/קירור תא הנוסעים מראש (Pre-Conditioning), ושליטה על ההילוכים מגלגל ההגה . רמת האבזור הגבוהה יותר,Exclusive, תכלול בנוסף: מערכת להתראת רכב בשטח מת, חבילת בטיחות Driving Assistant Plus הכוללת בנוסף לקיים ב Driving Assistant גם בקרת שיוט אדפטיבית הכוללת שמירת מרחק ועצירה מלאה של הרכב עד 210 קמ”ש ובלימת חירום עד לעצירה מלאה של הרכב.
חבילת עיצוב חיצונית Pure Excellence , מערכת בקרת אלומה גבוהה, מערכת שמע Harman Kardon עם 16 רמקולים, מערך מצלמות היקפיות, מושבי Comfort קדמיים עם חימום מושבים וחישוקי סגסוגת קלה 20’’.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *