חידושים בחברת MAN

חידושים בחברת MAN
משאיות
צילום: מורג ביטן

חב’ “מכשירי תנועה ומשאיות”,החונכת בימים האלו קומפלקס חדש בהשקעה של כ 90 מיליון ש”ח, תשווק לראשונה בישראל משאית אוטונומית ללא נהג וכן וואן מסחרי משוכלל וחדשני בשם “MAN TGE”

חברת MAN הינה יצרן מוביל של משאיות, אוטובוסים, וואנים, מנועי דיזל וציוד מיוחד. החברה נוסדה 1915 ואף בשנת 1924 פותח מנוע הדיזל הראשון למשאית, ומאז ועד היום החברה צועדת בקדמת הטכנולוגיה והפיתוח.

בתערוכת 2018 שהתקיימה לפני כחודש בהאנובר שבגרמניה חברת MAN נתנה ללא ספק הופעה מרשימה! השנה החברה הדגישה את נושאי הרכבים החשמליים, אוטומציה וחדשנות דיגיטלית, לצד מבחר מכובד ומתקדם של אוטובוסים, משאיות וואנים מסחריים.

ה “TGE MAN”
החברה הכריזה שלראשונה יחלו בישראל לשווק גם וואן מסחרי חדש בשם “TGE MAN” שלו מספר יתרונות טכנולוגיים מובהקים. ייחודו של ה TGE הוא בכך שהוא מציג מגוון רחב של גרסאות החל מגרסת VAN היסעים תצורת מיניבוס 19 מקומות ,רכב מסחרי בגרסת שלדה עם תא נהג בודד ותא צוות, רכבים עבור הסעות נכים, רכבי 4X4, רכבי שרות ועוד.

כחלק ממגוון האפשרויות הרחב, יכולים הלקוחות לבחור בין שני בסיסי גלגלים, הרכב יוצע עם המנוע דיזל בעל נפח של 2.0 ליטר והינו בעל הספקים של 122 כ”ס 140 כ”ס ו-177 כ”ס המספק את רמת היעילות הגבוהה ביותר תוך שמירה על תצרוכת דלק נמוכה.

הודות לצריכת הדלק היעילה ועלויות תחזוקה ותיקון נמוכות ה- TGE החדש הינו בעל עלויות אחזקה נמוכות לטובת הלקוח. הרכב בולט באמינותו ובכך משחרר את הלקוח מדאגות ובזבוז זמן מיותרים. המחיר של “MAN TGE” בישראל נע בין 170,000 ל 320,000 ₪ תלוי בגודל הדגם.

TGA| צילום: מורן ביטן

הרכב האוטונומי
גולת הכותרת של MAN בשנים האחרונות הינו הרכב האוטונומי. יצרנית המשאיות והאוטובוסים המובילה באירופה השיקה צמד משאיות עם נהג אחד בלבד.

מדובר בפתרון חדשני שנקרא Platoon וכולל 2 משאיות הובלה אשר רק באחת מהן, המובילה כמובן, יושב נהג. שיטת נהיגה זו, ברוח הרכב האוטונומי, חוסכת בצורך בשני נהגים, משיגה חיסכון של 10% בדלק וכוללת תקשורת Wi-Fi כך שאם רכב אחר מהכביש נכנס בין שני המשאיות, המשאית העוקבת יודעת לחזור ולעקוב אחרי הרכב המוביל.

בעקבות החידושים הללו ועוד רבים אחרים של חברת MAN , העניק חבר המושבעים, בתערוכת IAA 2018 שבגרמניה, לחברה את פרס החדשנות לשנת 2018 עבור השילוב של הרכב האוטונומי והבטיחות, aFAS.

משאית אוטונומית|צילום: מורג ביטן
משאית אוטונומית|צילום: מורג ביטן

החברה חונכת בימים אלו קומפלקס חדש של חב’ “מאן” בראשל”צ, שמשתרע על שטח של 21 דונם, מתוכם 7,500 מ”ר בנוי וכולל משרדים, מרכז שירות, מוסך עם 44 עמדות עבודה על משאיות ואוטובוסים וכל סוגי הטיפולים והתיקונים: פחחות, צבע, צמיגים ועוד.

צבי נטע יו”ר חברת מכשירי תנועה ומשאיות מסר “ההחלטה להקים מרכז פעילות חדש לחברת MAN נבעה מגידולי מכירות צי משאיות ואוטובוסים של מאן מחד, ומהצורך להעמיד מוסכי שירות ברמה הגבוהה מול המתחרים”.

משאיות|צילום: מורג ביטן
משאיות|צילום: מורג ביטן

כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *