מיזם car2go חשמלי מגיע לצפון

מיזם car2go חשמלי מגיע לצפון
העלות מוערכת ב-8.6 מיליון שקל. רכב חשמלי
צילום: Brbbl, ויקימדיה

המכרז להפעלת רכבים חשמליים יפעל בחיפה, קרית ים, קרית ביאליק, ונשר

מערך שיתוף רכבים חשמליים יוקם בקרוב בחיפה ובקריות. במסגרת הפרויקט יהיה ניתן לאסוף רכב מתחנה אחת ולהחזיר אותו לתחנה אחרת. בימים האחרונים נחתם המכרז להפעלת רכבים חשמליים בחיפה, קרית ים, קרית ביאליק, ונשר. ההסכם, יוזמת איגוד ערים לאיכות הסביבה, נחתם עם חברת car2go, ועלותו מוערכת ב-8.6 מיליון שקל. בקריות יופעלו 100 כלי רכב, מתוכם 50 חשמליים ו-50 היברידיים, חלקם רכבים מסוג רנו זואי. ניתן יהיה לעשות עם הרכב נסיעות גם מחוץ לעיר, וטווח נסיעת הרכב הוא כ-200 ק”מ.

העלות מוערכת ב-8.6 מיליון שקל. רכב חשמלי|צילום: Brbbl, ויקימדיה
העלות מוערכת ב-8.6 מיליון שקל. רכב חשמלי|צילום: Brbbl, ויקימדיה

הפרויקט אושר על ידי המשרד להגנת הסביבה במסגרת התוכנית הלאומית להפחתת זיהום האוויר במפרץ חיפה. הוא צפוי לצאת לדרך בתחילת שנת 2017, אך טרם נקבע תאריך סופי. הרכבים יופעלו לאחר בניית תשתית מתאימה ותחנות איסוף והחזרה.

על פי התוכנית, הרכבים יוצבו במקומות מרכזיים ברחבי הערים ויאפשרו נסיעה שיתופית. התפעול: כל תושב יוכל לעשות מנוי בעלות של כ-30 שקל לחודש, הכולל גם את הביטוח עבור הרכב. בעזרת כרטיס שיקבל, יוכל לאסוף רכב מאחת מעשרות תחנות. בנוסף לתשלום החודשי, ייגבה תשלום עבור הזמן בו נעשה שימוש ברכב. את הרכב ניתן יהיה להחזיר לכל אחת מהנקודות בערים, ובאמצעות אפליקציה ניתן לראות את הנקודות הקרובות למשתמש. בקריות יוצבו 18 תחנות לאיסוף והחזרה.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *