נדחה רישום “נקודות תעבורה” רישיון רכב

נדחה רישום “נקודות תעבורה” רישיון רכב
"במקום לציית לחוק מבקשים אותו למחוק". רכב לפני גריטה
צילום: אהרון גיא, המשרד להגנת הסביבה

משרד התחבורה: בשל מורכבות המידע אנשים קיבלו נתונים שגויים ולכן יש לדחות את היישום

"במקום לציית לחוק מבקשים אותו למחוק". רכב לפני גריטה|צילום: אהרון גיא, המשרד להגנת הסביבה
“במקום לציית לחוק מבקשים אותו למחוק”. רכב לפני גריטה|צילום: אהרון גיא, המשרד להגנת הסביבה

ועדת הכלכלה של הכנסת אישרה לקריאה שנייה ושלישית את בקשת משרד התחבורה לתקן את פקודת התעבורה כך שהחובה לציין בטופס חידוש רישיון נהיגה את מספר נקודות התעבורה שנרשמו לחובת בעל הרישיון תידחה ל-31 בדצמבר 2016. ח”כ יעקב פרי (יש עתיד), שמילא את מקום היו”ר, הזכיר כי בכנסת הקודמת אישרה הוועדה את הצעתו של ח”כ לשעבר אמנון כהן למסור את המידע על נקודות החובה לנהגים במספר דרכים, בהן גם בהודעה בטופס חידוש רישיון הנהיגה. הוא הוסיף כי כעת מבקש משרד התחבורה להקפיא את החוק בשל בעיה שגורמת להציג מידע שגוי לציבור.
החובה נכנסה לתוקף ב-1 בפברואר השנה, אולם ב-19 בנובמבר הפסיקה רשות הרישוי את רישום הנקודות בטופס חידוש הרישיון, ומבקשת להקפיא את החובה, כאמור, עד ה-31 בדצמבר כדי להשלים את ההערכות ולמסור מידע נכון. סגנית היועצת המשפטית של משרד התחבורה, עו”ד חוה ראובני, אמרה כי בשל מורכבות המידע מבחינת תקפותו המשפטית אנשים קיבלו נתונים שגויים. לדבריה, כבר בפברואר התקבלו תלונות על מידע שגוי. היא הוסיפה כי ב-2015 היו מעט חידושי רישיון, אולם ב-2016 צפויים כחצי מיליון חידושים וצפוי מבול של שגיאות אותו מבקש המשרד למנוע, ולכן מבקש להקפיא את החוק ולאפשר טיפול במערכות הממוחשבות.
יו”ר ארגון חיים בדרך מתונה, מרדכי פדר, קרא שלא להקפיא את החוק ואמר כי “זה מעליב להתייחס בצורה כזאת לחוק”. לדבריו, המקרה מעיד על כך שהמשרד שאמור לטפל בכל התחבורה בישראל לא מסוגל לטפל בנושא מורכב. הוא הוסיף ותהה: “אם אני גונב ולא מסוגל לקיים את החוק אז אני אבקש מהוועדה לשנות את החוק כדי שגניבה לא תהייה עבירה”. פדר סיכם בשיר ואמר: “האינטרס של האזרח במקום האחרון והאינטרס של משרד התחבורה הוא ערך עליון – במקום לציית לחוק מבקשים אותו למחוק”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *