ריבית שמקבלים נכים מתאונה תהיה פטורה ממס

ריבית שמקבלים נכים מתאונה תהיה פטורה ממס
תיקון עוול. תאונת דרכים
צילום: באדיבות מכבי האש זבולון

עד עכשיו שילמו הנכים 25 אחוז מס * יו”ר ועדת הכספים: “החוק מתקן עוול מוסרי. כספי הפיצויים נועדו לאפשר לעיוורים והנכים להתקיים בכבוד לאורך זמן”

חודשים מאז החלה לעסוק בנושא, הצליחה ועדת הכספים לתקן איוולת מוסרית, שבה הריבית שנצברה לזכותם של עיוורים ונכים מכספי פיצויים שקיבלו בגין תאונה ושאותה ביקשו להשקיע בקרנות שונות על-מנת להבטיח את עתידם, היתה מחויבת במס רווי הון בשיעור 25%. לאחר שדבר קיום האיוולת נודע ליו”ר ועדת הכספים, ח”כ משה גפני (יהדות התורה) ולחברו לסיעה, ח”כ אורי מקלב (יהדות התורה), הם הגישו הצעת חוק, לפיה אותם עיוורים ונכים יהיו פטורים ממס רווחי הון עד לתקרה של 300 אלף שקל.
תיקון עוול. תאונת דרכים|צילום: באדיבות מכבי האש זבולון
הצעת החוק למעשה, מגדילה את התקרה השנתית מ- 262,320 ₪ ל- 300 אלף ₪ וזאת בעקבות העלאת המס על רווחי הון שקבעה ‘ועדת טרכטנברג – לשינוי חברתי-כלכלי’. יו”ר הוועדה לשעבר, כיום ח”כ מנואל טרכטנברג (המחנה הציוני) הסביר בדיוני ועדת הכספים הקודמים בנושא, כי הוועדה לשינוי חברתי-כלכלי בוודאי לא התכוונה לכספי פיצויים של עיוורים ונכים כשהחליטה על העלאת המס על רווחי הון ועל-כן זה מתבקש לתקן את העיוות שנוצר מבלי להתכוון. כספי פיצויים אינם הון הצבור להגדלת רווחים, אלא כספים שנועדו לאפשר לאותם אנשים להתקיים בכבוד.
יו”ר ועדת הכספים גפני שיבח את רשות המיסים על-כך שקיבלה את עמדת ועדת הכספים בעניין ואמר: “החוק מדבר על מישהו עיוור או נכה, שנפגע בתאונת דרכים ושאת כספי הפיצויים משקיע בבנק או בכל מקום אחר שחלה בו תשואה, שאיתה אותו עיוור או נכה יכול לחיות עד סוף חייו. אני חושב שלא צריכה להיות כלל הגבלה בעניין. ח”כ מקלב ואני, סברנו שבעקבות העלאת המס על רווחי הון, יש להחריג את אותם עיוורים ונכים, אך משזה לא נעשה, יש להגדיל עבורם את תקרת הפטור”.
סמנכ”לית המרכז לעיוור מירב הירש, הודתה לגפני, למקלב ולכל חברי ועדת הכספים על קידום החוק ואישורו.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *