רשות מקרקעי ישראל: אוטובוס זה לא בית

רשות מקרקעי ישראל: אוטובוס זה לא בית
תחנה אחרונה. האוטובוס במהלך ההתנתקות
צילום: רשות מקרקעי ישראל

האוטובוס שהוצב על אדמות המדינה והוכן למגורים פונה בפעולת אכיפה של מפקחי רשות מקרקעי ישראל

מפקחי החטיבה לשמירת הקרקע ברשות מקרקעי ישראל פינו אוטובוס ישן שהוצב על אדמות המדינה והוכן למגורים, ללא היתר ובניגוד לחוק. לפי ההערכות האוטובוס הוצב על ידי פולשים, שהתכוונו להתגורר במקום. עירנותם של המפקחים הביאה לפינויו המהיר של האוטובוס עוד לפני שהפולשים הספיקו להשלים את עבודת הבניה ולעבור למגורים במקום. ראוי לציין כי הסגת גבול באדמות המדינה היא עבירה פלילית שדינה עד שנתיים מאסר בפועל.

תחנה אחרונה. האוטובוס במהלך ההתנתקות|צילום: רשות מקרקעי ישראל
תחנה אחרונה. האוטובוס במהלך ההתנתקות|צילום: רשות מקרקעי ישראל

מסיגי הגבול השתמשו בקרקע שייעודה לחקלאות למטרותיהם האישיות והביאו למקום אוטובוס ישן שכבר אינו שמיש. הפולשים רוקנו את תוכנו והחלו להכין אותו למגורים – ללא היתר ובניגוד לחוק. הפלישה, על כביש עין זיתים-מירון בצידו הצפוני של הכביש, אותרה ע”י מפקחי רשות מקרקעי ישראל במהלך סיור שגרתי לאיתור עבירות קרקע ובנייה שערכו באזור.
מפקחי רשות מקרקעי ישראל השאירו בשטח התראה כנגד הפלישה לאדמות המדינה, המבהירה לפולשים כי מדובר בעבירה על החוק ועליהם לפנות את המבנה מיידית מהמקום.
לאחר שהפולשים לא פינו את האוטובוס מהמקום, תוך פרק הזמן שנקבע בהתראה, הגיעו המפקחים ופינו את האוטובוס מהמקום. בנוסף המפקחים ניקו את השטח והציבו במקום שילטי אזהרה המתריעים מפני פלישות חוזרות. הקרקע הוחזרה לקדמותה ולמאגר הקרקעות הציבורי.
ערן ליבנה, מנהל מרחב שמירה צפון-חיפה ברשות מקרקעי ישראל, אומר: “ערנותם של המפקחים הביאה לחיסכון משמעותי בכספי משלם המיסים, כאשר הם ביצעו את פינוי המבנה והשטח כולו עוד לפני שהפולשים הספיקו להשלים את הבנייה ולהתגורר במקום ובכך נחסך הליך משפטי ארוך ומבצע פינוי עם ליווי משטרתי אשר עולה לקופה הציבורית ממון רב. מפקחי רשות מקרקעי ישראל פועלים בכל הכלים והדרכים העומדים לרשותינו במטרה לשמור ולהגן על אדמות המדינה לטובת הציבור כולו”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *