סגן שר הפנים: לבטל קנסות רוכבי אופניים

סגן שר הפנים: לבטל קנסות רוכבי אופניים
"צריכים לעודד". סימון דרך לאופניים
צילום: stocksnap.io

ח”כ ירון מזוז פנה לשר לביטחון הפנים בבקשה שיורה למשטרה שלא להתנכל לרוכבי אופניים

שוטרים חילקו לאחרונה דו”חות לרוכבי אופניים שעשו דרכם על שביל קטן המשתרך לאורך דרך אם המושבות- מהקניון ועד לפתח תקווה. ‘פשעם’ של הרוכבים היה שהם נוסעים על שביל שלא הוגדר סטטוטורית כשביל אופניים, כאשר אין חלופה בטוחה אחרת בסוף השביל. רוכבי האופניים מתבקשים לבחור: רכיבה על השביל, שכרוכה במעבר על החוק וסכנת קנס, או רכיבה על הכביש שכרוכה בסיכון חייהם. מדובר בציר תחבורה ראשי שהמכוניות בו נוסעות במהירות גבוהה.
סגן שר הפנים, ח”כ ירון מזוז, פנה לשר לביטחון הפנים בבקשה לבטל קנסות שניתנו לרוכבי אופניים ובבקשה לעדכן את התקנות לצורך עידוד נסיעה על אופניים.
סגן שר הפנים כתב: “בימים בהם גוש דן נכנס לימים קשים של חפירות בשל עבודות רכבת הקלה, עלינו לעודד רכיבה על אופניים כדרך התניידות, ולא להגביל אותה ולגרום להכבדת התנועה בכבישים ולפגיעה קשה באיכות הסביבה. הבוקר שלחתי מכתב לראשי עיריות בני ברק ופתח תקווה שהשביל עובר בגבולותיהם, בבקשה לסלול במקום דרך אופניים מסודרת. בנוסף שלחתי מכתב לשר לביטחון הפנים ולמפקד משטרת התנועה בבקשה לבטל את הקנסות של רוכבי האופניים ולשנות את התקנות בהתאם”.
לסיום מזוז גם ביקש להדגיש: “חשוב לציין שאני מאמין באכיפה מוגברת כשמדובר באלו הרוכבים בפרעות על המדרכות, אבל יש לגלות את הרגישות המתבקשת מאלו שמשתמשים באופניים בזהירות ובבטיחות. תחבורה ציבורית ונסיעה באופניים הם דבר שצריכים לעודד”.

"צריכים לעודד". סימון דרך לאופניים| צילום: stocksnap.io
“צריכים לעודד”. סימון דרך לאופניים| צילום: stocksnap.io


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *