פורשה טייקן קובע שיא הקפה במסלול הנורבורגרינג-נורדשלייפה

פורשה טייקן קובע שיא הקפה במסלול הנורבורגרינג-נורדשלייפה

שטוטגארט/נורבורגרינג. פורשה קובעת סטנדרטים חדשים למכוניות ספורט חשמליות בעלות ארבע דלתות במסלול הנורבורגרינג-נורדשלייפה. נהג המבחן לארס קרן כבש את המסלול האגדי, הידוע בכינוי “הגיהנום הירוק”, תוך שבע דקות ו-42 שניות. זמן ההקפה נקבע במסלול בן 20.6 הקילומטרים שמשמש בדרך כלל לקביעת שיאים. במהלך הניסוי, לארס קרן נהג בטייקן קדם-סדרתי.
“הטייקן מתאים למסלולי מרוצים, והוא הוכיח זאת באופן משכנע, כאן באחד המסלולים המאתגרים בעולם”, הסביר קרן. “התרשמתי שוב ושוב מהיציבות של מכונית הספורט החשמלית בקטעי המהירות הגבוהה, כמו ב-Kesselchen, ומהדרך בה היא מאיצה באופן ניטרלי ביציאה מפניות הדוקות, כמו זו שב-Adenauer Forst”.

זמן שיא במסלול המרוצים המאתגר ביותר בעולם | Porsche


“הטייקן סיים את סבב הסיבולת המשולש בצורה מעולה. ראשית, מכונית הספורט החשמלית שלנו הפגינה את יכולתה לשחזר את הביצועים שלה כחלק ממבחן מאומץ שכלל 26 תאוצות רצופות מאפס ל-200 קמ”ש. לאחר מכן, היא השלימה נסיעה של 3,425 קילומטרים תוך 24 שעות במסלול ב-Nardò ללא תקלות, ועתה היא קבעה שיא מהירות בנורבורגרינג-נורדשלייפה”, העיר סטפן ווקבך, סגן נשיא קו מוצרי הטייקן בפורשה. “מספר גורמים תרמו לביצועים המרשימים הללו וליעילות של יחידת הכוח, גם במהירויות גבוהות. בתוכם ניתן למנות את מערכות השלדה שמגיבות תוך שבריר שניה, כמו גם את האווירודינמיות היוצאת מן הכלל”.
מהנדסי הפיתוח החלו לנהוג בטייקן במסלול הנורבורגרינג-נורדשלייפה בסימולטור כבר בשלב מוקדם של הפיתוח, על מנת לבחון ולהעריך את ביצועיו במסלול מרוצים וירטואלי. במסגרת תהליך זה, אחת המטרות המרכזיות היתה לקבוע אנרגיה חשמלית עם ניהול תרמי, שתרמה תרומה חשובה להשגת זמן ההקפה המהיר.

Lars Kern in the cockpit of the Taycan prototype

עוד לפני כן: מרוץ סיבולת של 24 שעות וסדרת תאוצות
הטייקן מסוגל לשניהם, גם נהיגת מסלול וגם מרוץ סיבולת: תוך 24 שעות, הפורשה כיסה מרחק של 3,425 קילומטרים בדיוק בגרסת פרוטוטיפ כחלק ממבחן שנערך במסלול המהיר ב- Nardòשבאיטליה. מרחק זה מקביל פחות או יותר למרחק בין Nardò לבין טרונדהיים שבנורבגיה. בטמפרטורות הרותחות במסלול בדרום איטליה, המהירות נעה בין 195 ל-215 קמ”ש. בטמפרטורת שיא של 42 מעלות צלזיוס וטמפרטורת מסלול של עד 54 מעלות צלזיוס, גרסת הפרוטוטייפ של הטייקן הוכיחה את האיכויות שלה, גם בנהיגה מאומצת למרחקים ארוכים, וזאת עוד לפני השקת הגרסה הסדרתית. הניסוי הושלם ללא תקלות, כאשר הפרוטוטיפ עצר רק לפרקי זמן קצרים לטעינה ולהחלפת נהגים.
בסוף חודש יולי, גרסה קדם-סדרתית של הטייקן האיצה מאפס ל-200 קמ”ש לא פחות מ-26 פעמים ברציפות על גבי מסלול המראה בשדה תעופה. נתון התאוצה הממוצע שנמדד היה פחות מעשר שניות, וההפרש בין ההאצה המהירה ביותר לזו האיטית ביותר היה פחות מ-0.8 שניות.
פורשה טייקן: מכונית הספורט החשמלית הראשונה של פורשה
• לטייקן שני מנועים חשמליים יעילים, בסרן הקדמי ובסרן האחורי, והודות לכך יש לו הנעה לכל הגלגלים. מערכת ההנעה הכפולה ומערכות בקרת המשיכה, פועלות מהר הרבה יותר מאשר במערכות קונבציונליות. לדוגמה, כאשר אחד הגלגלים מחליק, המנוע החשמלי מווסת את האנרגיה המועברת אליו תוך שבריר שניה.
• מערכת המתלים המשולבת פורשה 4D-Chassis Control מנתחת ומסנכרנת את כל מערכות השלדה והמתלים בזמן אמיתי. מערכת מתקדמת זו כוללת מתלי אוויר אדפטיביים עם טכנולוגיית 3-תאים הכוללת שליטה אלקטורנית על השיכוך PASM (Porsche Active Suspension Management), ובנוסף גם מערכת PDSS Sport (Porsche Dynamic Chassis Control Sport), מערכת מוטות מייצבים אלקטרו-מכנית, ומערכת PTV Plus (Porsche Torque Vectoring Plus). הגרסה שוברת השיא כללה גם היגוי אחורי וצמיגי ”21.
• הטייקן הוא הרכב הראשון בייצור סדרתי עם מערכת חשמלית בהספק של 800 וולט, וזאת בניגוד למערכות 400 וולט במכוניות חשמליות רגילות. יתרונותיה של מערכת כזו כוללים רמה גבוהה מאוד של עקביות בביצועים.
• מערכת מצבי הנהיגה (Driving Modes) בפורשה טייקן החדש מציעה כיול מיוחד שנועד למצות את הפוטנציאל של תכונות מערכת ההנעה החשמלית. במצב “Sport Plus”, דרישות הנהג מוטמעות ונענות באופן דינמי במיוחד. כתוצאה מכך, אסטרטגיית החימום והקירור של הסוללות עוצבו ותוכננו לביצועים מקסימיליים. באותה העת, פתחי האוורור נפתחים, הספויילר האחורי נמתח כבר בשלב מוקדם להפחתת כוחות העילוי, כיול השלדה עובר אופטימיזציה לביצועי מסלול מקסימליים, והשלדה נמצאת במצב הנמוך ביותר.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *